Spotkanie z Policjantami w Papugach

W piątek (12.04.2024) naszą grupę odwiedzili policjanci (tata Wiktorii i tata Majki). Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami obcymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też maluchom jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Była to doskonała okazja, aby poprzez zabawę przypomnieć maluchom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w domu, na podwórku oraz na ulicy. Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków możliwość poznania tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska kajdanki, lizak, a także przymierzyć policyjną czapkę. Dzięki uprzejmości Policjantów z KPP w Golubiu-Dobrzyniu przedszkolaki mogły obejrzeć z bliska  i wsiąść do radiowozu. Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowe odblaski i słodycze a także wykonały sobie pamiątkowe zdjęcie z policjantami.

Dziękujemy wychowawczynie