Dogoterapia w grupie ŻABKI

W poniedziałek 22 kwietnia naszą grupę odwiedziła Chmurka wraz ze swoją opiekunką - Panią Iwona Sawicką - z fundacji Inter Pares.

Przedszkolaki zostały zapoznane z pieskiem oraz dowiedziały się jak należy zachować się w obecności psa, po czym każdy przywitał się z Chmurką w wymyślony przez sobie sposób.

Pani przeprowadziła wiele zabaw z elementami dogoterapii, której celem jest poprawa komunikacji, przełamanie lęku, rozwój funkcji poznawczych, stymulacja zmysłów oraz ćwiczenie koncentracji.

Dzieci chętnie współpracowały podczas zabawy z psem, między innymi: wydawały mu komendy, które Chmurka wykonywała, karmiły i ukrywały przysmaki oraz wyczesywały sierść.

Podczas praktycznych zajęć dzieci utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą właściwego opiekowania się i traktowania czworonożnych przyjaciół.

Serdecznie dziękujemy Pani Iwonie za wizytę, a rodzicom bardzo dziękujemy za włączenie się w akcje charytatywną - zbiórkę karmy dla zwierząt.

Wychowawczynie