Żołnierz z wizytą u Żabek i Papug

W dniu dzisiejszym odwiedził nas tata Lenki z grupy Żabki, który jest żołnierzem zawodowym. Pan Michał zaprezentował dzieciom umundurowanie i przyniesiony sprzęt będący na wyposażeniu każdego żołnierza (plecak, maski, hełm, lornetkę, latarkę itp.).
Podczas spotkania chętne dzieci mogły zadawać pytania dotyczące pracy żołnierzy oraz przymierzyć poszczególne elementy umundurowania. Z pomocą filmu pokazał jak wyglądają pojazdy wykorzystywane przez wojsko. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebne są te wszystkie zaprezentowane rzeczy. Przedszkolaki dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w różnych sytuacjach kryzysowych. Na zakończenie przedszkolaki wręczyły gościowi pamiątkową laurkę. Bardzo dziękujemy Panu Michałowi za czas poświęcony dzieciom i pokazanie jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza.

Wychowawczynie