Charakterystyka placówki

Dbamy o to, by pomieszczenia przedszkolne były wygodne, kolorowe i funkcjonalnie urządzone.

Posiadamy gabinety terapii logopedycznej, gabinet terapeutyczny, wewnętrzny plac zabaw z suchym basenem z kulkami, w każdym budynku, własną biblioteczkę, w każdym budynku, wyposażoną w literaturę metodyczną oraz dziecięcą. Ponadto salę gimnastyczną, salę do zabaw rytmicznych, salę do zabaw z kodowaniem i multimedialnych, przestronną aulę.

Dysponujemy bogatą bazą dydaktyczną. Nieustannie wzbogacamy ją o nowe pomoce, sprzęt do ćwiczeń gimnastycznych, gry, układanki oraz literaturę dziecięcą i dydaktyczną. W każdym budynku dysponujemy również monitorem interaktywnym. Posiadamy również projektory, tablicę interaktywną oraz magiczny dywan - interaktywną podłogę.

Nasze budynki są otoczone dużym ogrodem, który staramy się modernizować i wzbogacać o nowe elementy. Od wielu lat rozumieliśmy potrzeby dzieci z niepełnosprawnościami i przyjmowaliśmy je do swojego grona, na długo przed czasem, kiedy przygotowano przepisy zapewniające edukację każdemu dziecku czy zaczęto mówić o edukacji włączającej. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, oprócz codziennych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, zapewniamy dodatkowo:

• zajęcia muzyczno-ruchowe – dwa razy w tygodniu w każdej grupie
  • język angielski – dwa razy w tygodniu, w każdej grupie
  • religia w starszych grupach – dwa razy w tygodniu
  • terapia logopedyczna wg programu ustalonego przez logopedę
  • zajęcia szachowe dla chętnych, starszych przedszkolaków.

Ponadto organizujemy lub bierzemy udział w organizowanych przez innych imprezach, uroczystościach, akcjach, itp.

• bierzemy udział w „Sprzątaniu Świata”, bierzemy udział w konkursach ekologicznych
  • organizujemy liczne spacery i wycieczki do różnych środowisk społeczno-przyrodniczych
  • organizujemy zabawy andrzejkowe
  • odwiedzamy miejscowy cmentarz i miejsca pamięci narodowej w mieście
  • organizujemy spotkania z Mikołajem
  • na świąteczno-noworocznym spotkaniu dla rodziców prezentujemy jasełka lub inne programy artystyczne
  • zapraszamy do przedszkola babcie i dziadków z okazji ich święta
  • bawimy się wspólnie na balu karnawałowym
  • jesteśmy organizatorami „Przedszkolnego Konkursu Polskiej Poezji Dziecięcej
  • w okolicach Dnia Matki organizujemy Dzień Rodziny, gościmy mamy i ojców, prezentujemy piosenki, wiersze i tańce
  • przygotowujemy liczne niespodzianki w Dniu Dziecka
  • spotykamy się na uroczystym zakończeniu roku szkolnego dla dzieci sześcioletnich z udziałem rodziców
  • gościmy w przedszkolu profesjonalnych artystów z przedstawieniami dla dzieci
  • zapraszamy rodziców w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom"
  • organizujemy pikniki rodzinne w ogrodzie przedszkolnym

Ponadto:

• zapraszamy przedstawicieli różnych zawodów, by opowiadali dzieciom o swojej pracy
  • współpracujemy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Golubiu-Dobrzyniu oraz z innymi instytucjami z terenu miasta

Bierzemy czynny udział w różnorodnych, zewnętrznych przeglądach, czy konkursach.