Organizacja pracy przedszkola

Przedszkole jest placówką nieferyjną. Nasza przedszkolna rodzina, to aż 16 grup, z których siedem ma swoje miejsce w budynku przy ul Sienkiewicza 6, natomiast pozostałe dziewięć przy ul. Szkolnej 37.  Grupy sześciolatków, tzw. "zerówki" mieszczą się wyłącznie w budynku przy ul. Szkolnej.

W okresie wakacji przedszkole pełni dyżur, za wyjątkiem okresu ustalonego z organem prowadzącym i radą rodziców.

Zapisy do przedszkola odbywają się wg harmonogramu, zgodnie ze statutem przedszkola oraz regulaminem rekrutacji, (w ciągu roku szkolnego, o przyjęciu dziecka do przedszkola decydują wolne miejsca w danej grupie oraz dyrektor przedszkola).

Pracujemy w godzinach:

• ul. Sienkiewicza 66.30 – 16.00
  • ul. Szkolnej 376.30 – 17.00

W oddziałach przedszkolnych pracują po dwie nauczycielki. W każdej grupie dzieci mogą liczyć na wsparcie zarówno pomocy nauczycielek oraz pań woźnych/pomocy. Wielu naszych nauczycieli posiada dodatkowe kwalifikacje np. rewalidacja, terapia pedagogiczna czy logopedia dzięki temu są gotowi wspierać dzieci potrzebujące dodatkowej pomocy.

Dzieci uczęszczają do szesnastu grup w przedszkolu:

1. Krasnale

2. Pszczółki