Żabki poznają pracę Policjanta

Dnia 29.04.2024 grupa ,,żabki" wybrała się na wycieczkę do Komendy Powiatowej Policji w Golubiu-Dobrzyniu. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Spotkanie rozpoczęło się od poznania Primy - czworonożnego pomocnika policjantów. Pan policjant przypomniał w jaki sposób należy się zachować w razie ataku psa - „pozycja zółw"

Tego dnia przedszkolaki miały również okazję zobaczyć z bliska radiowozy oraz wyposażenie używane przez policjantów podczas codziennej służby.

W czasie spotkania przypomniany został nam numer alarmowy na policję 997 i 112. Policjanci udzielili również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomnieli przedszkolakom o konieczności jeżdżenia w fotelikach samochodowych z zapiętymi pasami bezpievzeństwa oraz o zasadach bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjanci Pani Katarzyna Wilangowska i Pan Tomasz Muchewicz krótko omówił też podstawowe zasady bezpieczeństwa na co dzień:

- unikanie przebywania w niebezpiecznych miejscach,

- unikanie kontaktów z nieznajomymi,

- co należy zrobić w przypadku zgubienia się,

- jak należy się zachować, gdy zaatakuje nas pies,

- uświadomienie dzieciom zagrożeń,

- jak unikać niebezpieczeństw, z jakimi można spotkać się każdego dnia oraz w jaki sposób radzić sobie w sytuacjach, gdy się już pojawią.

DZIĘKUJEMY ZA MIŁE SPOTKANIE I PRZYBLIŻENIE NAM SWOJEJ PRACY!

Wychowawczynie