Jasełka w kościele w wykonaniu grupy "Motyle"

7 stycznia w kościele pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Dobrzyniu nad Drwęcą odbyło się przedstawienie jasełkowe w wykonaniu grupy „Motyle”. Zgodnie z tradycją byli Maryja i Józef, trzej królowie i piękne anioły, pastuszkowie oraz dzieci z darami dla narodzonego „małego Jezuska”. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia dzieciątka, przeplatana była kolędami i pastorałkami. Dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowanie swoich umiejętności artystycznych. Małym aktorom należą się pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyły bardzo efektowne widowisko. Motylki za występ zostały nagrodzone gromkimi brawami. Podziękowania przedszkolakom złożył  ksiądz Proboszcz, który wręczył dzieciom słodki upominek.

Kinga Żułtewicz

Bożena Kalinowska