Wędrowcy zbudowli własne miasteczko

16 stycznia grupa Wędrowców podsumowała pierwszy etap realizacji modułu matematycznego w zakresie konstrukcji matematycznych. Celem zajęcia było rozwijanie kojarzenia konstrukcji z przedmiotem, rozwijanie myślenia wizualno-przestrzennego i wykorzystanie wyobraźni do tworzenia własnych konstrukcji oraz rozwijanie umiejętności komunikacyjnych. Już na etapie planowania dzieci same  wstępnie decydowały, jakie konstrukcje mogą pojawić się w ich mieście, zastanawiały się co może być potrzebne do realizacji i zabawy. Miło było przyglądać się jak dzieci same zorganizowały sobie miejsce pracy, podzieliły się na małe zespoły lub dobrały w pary. Praca przebiegała sprawnie, widać było jak współpracują, jak wykorzystują w trakcie wznoszenia budowli wiedzę o konstrukcyjnych możliwościach klocków, jak prowadzą ze sobą rozmowy a w końcu jak twórczo się bawią.  W miasteczku pojawiły się budynki mieszkalne, ZOO, plac zabaw, posterunek policji. Nieopodal była farma ze zwierzętami gospodarskimi a nieco dalej lotnisko, z którego wzbijał się samolot i odbywał loty nad nim. Brawo Wędrowcy!!!