,,Bezpieczne ferie zimowe'' - wizyta policjanta w grupie Krasnali

Dnia 25 stycznia 2024r. w grupie Krasnali odbyło się spotkanie z policjantem. Celem spotkania było zaznajomienie dzieci z obowiązkami codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dzieci dowiedziały się jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych, do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia, poznały numer alarmowy, następnie zostały zaznajomione o zagrożeniach czyhających na nich w trakcie ferii zimowych, powiedział też jak ich unikać. Dzięki takim spotkaniom dzieci nie będą obawiać się kontaktu z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc. Dzieci otrzymały upominki i na zakończenie wizyty z radością wręczyły policjantowi podziękowanie.

Katarzyna Trejderowska